מזרנים

מזרנים

איך יודעים שהגיע הזמן להחליף מזרנים? איך יודעים שזוהי הנקודה לקחת את המזרנים בידיים ולשים מזרנים עדכניים במקומם על קרש המיטה? ובכן, זו שאלה שנוגעת לאיכות, התאמת ושלמות מבנה המזרן. נסביר זאת כעת.

כל כמה זמן אמורים להחליף מזרנים?

אין כזה דבר אמור כשזה נוגע לנושא של מזרנים. שכן, זו בהחלט בחירה אינדיבידואלית. אם זמן ממוצע לתקפות מבניות של מזרן יכולה להיות כשבע עד עשר שנים, ויש מזרן נתון ששני אנשים ישנים עליו (לא בהכרח יום), ומישהו אחד מרגיש שזה הזמן להחליף ומישהו אחר לא מזהה זאת – הרי שההחלטה לא חד משמעית על ידי שניהם. ישנם סימנים שמעידים על כך שהמזרן איבד מהעמידות שלו, מהמבניות שלו, מן התמיכה שהוא יכול ואפשר שבעבר, העניק לגוף שישן על גביו.

למה זה בכלל נכון להחליף מזרנים?

ובכן, עם מזרנים שלא עשו בהם שימוש ועם זאת שמרו עליהם היטב – לא בהכרח צריך, או לא בהכרח ברור אם כדאי להחליף לאחר שנים רבות של וותק בבית ו/או במיטה. ואילו באם הייתה מיטה שעשו בה שימוש קבע, ברוך השם, ויש בה מזרנים שצברו וותק של כמה שנים, אפשר שישנם סימנים שמראים על זה שהמזרון פחות בטיחותי, בריא ותומך לשינת לילה (או כל שעה אחרת) בריאה.

האם המזרנים מלוכלכים?

אחד מהסממנים שזה נכון להחליף מזרנים בשלב זה או אחר, הוא באם הם מלוכלכים. לא באם יש עליהם כתמי צואה, פירות, ואבוקדו – שכן זה יהיה סימן ברור למדי שאפשר לכל הפחות לנקות אותם.  אלא הסימנים שיותר קל להתעלם מהם, כמו מצבורי עור מת, עובש, אבק, נוזלי גוף כמו גם שמני גוף וכיוצא בזה. באם הצטברו כל אלה, גם אם היה שימוש במגן מיטה, ונשטפו המצעים ונוקה המזרן – אפשר שזה הזמן להחליף את המזרנים. גם כדי שזה יהיה נעים יותר לחלוק את המיטה עם כל מי (ומה) שנמצא בה, וגם כדי שזו תהא חוויה בריאותית יותר לישון בה בכל שעה של היום. באם המזרנים התלכלכו עם השנים, או צברו לכלוך, זו יכולה להיות הזמנה למזרן חדש.