מזרנים

מזרנים

איך יודעים שהגיע הזמן לרכוש מזרנים חדשים? האם ישנן אבני בוחן מסוימות שיכולות לרמז על הנושא? ובכן, אספנו עבור זה מספר נקודות שיכולות להוות נקודת פתיחה והשוואה לדבר.

האם גילם של מזרנים עולה על שמונה שנים?

מזרנים יכולים להחזיק טווחי זמן שונים. אלו שיש להם דרגת מחיר "ממוצעת", שיכולה להיות גם 600-900 דולר (כפי שנמכרים באמריקה לדוגמה, בארץ לאחר מס ייבוא זה יכול להיות 2,000-3,000 ₪, אם כי לא בדקנו), אפשר שבמקרה זה הם יחזיקו 7-10 שנים. מזרוני לאטקס טבעיים יכולים להחזיק גם 15 שנה. וישנם מזרנים שיכולים להחזיק גם 20 שנה, אם כי מדובר בשמועות שלא אימתנו ולמיטב הנבתנו זה נטוע בתחזוקה מיטיבה של המזרן. על כן, באם גילם של המזרנים עלה על כשמונה שנים אפשר שזו תהיה הזדמנות נהדרות לאומדן מצבו של המזרן. הם ישנם שקעים ובליטות? קרעים ובלאי? האם הוא נקי ומיופייף? וכיוצא בזה.

מזרנים: מאפשרים שנת לילה פורייה?

האם שנת הלילה שלך נעימה ומפרה ובבוקר שלאחר מכן התחושה היא של שיקום וריפוי? שכן לאחר שינה אפשר להרגיש המון ריענון ותחושת מנוחה שלמה ושלווה. אם ישנה תחושה של יקיצה בעייפות, או ישנוניות ותחושה של עייפות עם הקימה, אפשר שזה אומר שהלילה לא בדיוק רענן ולא נתן את משנתו. בהנחה שאין ענייני שינה אחרים, אולי יהיה נכון לבדוק מצבם של מזרנים בחדרי שינה. ייתכן שמשהו בתמיכה שהם מעניקים לא בדיוק מאפשר לגוף למצוא את משכבו. מתוך מאמץ אפשר שהגוף ינסה למצוא תנוחה מתאימה. אנחנו רוצים שיהיה נוח, מתאים ותומך ולאפשר לגוף ליפול לשינה עמוקה בלי מחשבה על נוחיות.

מזרונים: כאבים ומתחים

באם ישנה יקיצה בבוקר עם מרגש של כאב ומתח, אפשר שהגוף ניסה ממש להתאמץ כדי למצוא תנוחה מתאימה לישון בה. באם הוא לא הצליח, והמשיך לנסות אפשר שהשרירים נשארו קפוצים במהלך השינה או שהגוף פשוט חווה שהוא שם את המשקל שלו באופן שאינו תומך את המבנה. ועל כן מרוב מתח ועומס נוצרו מתחים ואף כאבים כלשהו. זה סימן שאולי הגיע הזמן להחליף מזרנים.