מזרונים

מזרונים

לעתים מגיע הרגע להחליף מזרונים. לא בגלל שהם לא עושים את תפקידם, אלא כי עברו כמה שנים מאז שקנו ונרכשו ועל כן אולי הגיע הזמן להתחדש. אולי זה כי הם צברו לכלוך ותאי עור מת, אולי זה כי הם שוקעים, ואולי זה כי הם כבר עתיקים ומרגישים קריאה לרענן את חדר השינה או חדר האורחים.

מה גילם של מזרונים בביתך?

ראשית כל אפשר להסתכל על גילם של מזרונים בבית נתון. יש כאלו שיגידו שהסטנדרט למזרון זה בין 7-10 שנים. כלומר, מזרון טוב יכול להציג סימני בלאי, או סימני "גיל" בערך בתקופה שכזו. לא בהכרח כל מזרון, וייתכן שעד כתיבת שורות אלו אפילו הכותבים לא מעודכנים למלאי הקיים של מזרונים שאולי יכולים "להביא עבודה" גם לאחר מיליון שנה. באם המזרונים לא יציבים "וקשיחים" (בהיבט החיובי של הדבר) כפי שהם היו בעבר, ייתכן שזהו סימן מבשר לגילם. באם ישנן נקודות במזרן שלא קל לשכב ואפילו להירדם עליהן כמו בעבר, אפשר שזה גם סימן. וכיוצא בזה.

איך יודעים אם הגיעה העת להחליף מזרונים?

ובכן, איך יודעים אם הגיעה העת להחליף מצעים? פשוט יודעים, מרגישים את זה. ובאופן דומה, בהחלפת המצעים הבאה, אפשר להסתכל על המזרון עצמו ולשקול אותו. האם יש לו סימני גושים, סימני שקיעות, קצוות בלויים, קרעים, וכיוצא בזה? באם כן, ייתכן שמדובר על מזרונים שבמראים קצת סימני בלאי. סימני הבלאי הללו יכולים להמשיך ולהתרחב ולהיות יותר ויותר ניכרים עם הזמן. המשמעות היא שאם הם הופיעו ייתכן שזה סימן לשקול מזרונים חדשים. באם ישנה אחריות על המזרון ייתכן שהיא כוללת טיפול בכל אלו, ואולי גם החלפת המזרון עצמו. בהתאם לתנאי האחריות על כל פנים, אם היא תקפה וקיימת.

לגבי החלפת מזרונים

הבשורה הסופית זה באם לא ישנים עליהם בנוחות ונינוחות. באם יש כאבים ומתח בשרירים, זה בהחלט עניין לגלות שהמזרונים כבר לא עושים את שלהם והם למעשה מסמנים שהגיע זמנם להתחלף ביחידה אחרת שאולי תהיה מוכנה לתפקיד הנוכחי. אפשר לשקול מזרונים חדשים בעת שכזו.