מזרון

מזרון

מזרון כמו חולצה או זוג נעליים, יכול למצוא את עצמו יותר ויותר מתאים למי שמשתמש בו. ועם זאת, עם הזמן, הוא יכול לעבור את הסף הזה ולמעשה להתחיל להתבלות. אם בהתחלה זה הרגיש ממש טוב ומתאים ועם הזמן זה נהיה אפילו יותר נוח עם התאמת המזרון לצורת הגוף עד לרמה של התאמה מדהימה, בסופו של דבר ייתכן שיגיע הרגע לשחרר ולהתחדש במזרון עם התחלה חדשה.

מזרון מיטה

מזרון יכול לזרוח ולהתאים במיוחד כשהוא בשיאו. כשהוא במצב טוב, מתוחזק היטב ומתאים לצורת הגוף. בין אם משתמשים בו כדי להשתולל, לקרוא, לישון, לעשות מדיטציות ותהליכים פנימיים – זה פשוט יכול להיות מתאים, נחמד ותומך. וכאשר הוא לא בשיאו, אפשר להתחיל לשקול איך מחזירים את המיטה לשיא שלה, כדרך החלפת המזרון לכדי מזרון שבאמת יכול להתאים בשלב הזה בדרך.

כמה זמן מזרון אמור להחזיק?

כמה זמן מזרון אמור להחזיק? איננו יודעים. זה תלוי בסוג המזרון, באיכות שלו, באופן השימוש, בתחזוקה ואולי גם באלות המזל. באופן כללי אפשר שהוא יחזיק כמה שנים. אורך חייו מזרון של מזרון ממוצע (לפחות מבחינת התאמתו למשתמש) יכול לעמוד על משהו כמו 7-10 שנים, לפי מה שמקורות מסוימים מספרים. אם כי סביר להניח שמדובר במזרונים שבאופן ספציפי מתאימים לשימוש לאורך הזמן הזה.

מתי אמורים להחליף מזרון?

ניתן להחליף מזרון מתי שרוצים. כל שכן, בייחוד אם מדובר במזרון שיש עליו אחריות לכל החיים, או לעשרים שנה. ייתכן שהאחריות לא מכסה מקרים בהם המזרון פשוט לא נוח או לא מתאים יותר. על כן זה לא שמישהו אמור להגיד, "שמע, המזרון שלך עשה את שלו והגיע הזמן להתחדש", אלא זו אמורה להיות קריאה מבפנים, יחד עם הבנה שמספיק זה מספיק והגיע הזמן להתחדש. בכלל, 7-10 שנים זה משהו כמו אלפי לילות שינה, זה מספיק זמן "לישון על זה".

לסיכום,

מזרון יכול להיות נהדר כשהוא חדש, כשהוא מתאים, כשהוא רלוונטי ומעודכן למצב הנוכחי בדרך. וכאשר הוא עושה את שלו, לעתים הגיע הזמן להגיד "יפה שלום", ותודה. ולהמשיך הלאה עם רבדים חדשים ומעודכנים יותר לאדם, או לגרסה הנוכחית שלו כיום.